Задати питання
Надіслати повідомлення:
Київ:
(066) 7062169
(098) 4019141
Херсон:
(050) 7675182
(098) 7271470
Визнання громадянина недієздатним

У передбачених законом випадках фізична особа може бути визнана недієздатною. Згідно ст. 39 ГК зазначені юридичні заходи застосовуються в зв'язку з тим, що особа страждає на психічний розлад, що стійкий хронічний характер, внаслідок чого не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

На жаль, як би ми того не хотіли, багато хто стикається з тим, що їхні близькі родичі мають такі психічні розлади. Таку ситуацію можна пускати на самоплив, оскільки така людина не може усвідомлювати значення своїх дій, керувати ними, і що не менш важливо не має можливості подбати про себе.

На сьогоднішній день чинне законодавство України передбачив можливість вирішення даного питання шляхом визнання особи недієздатною. Така дія не говорить про байдужість його родичів, а навпаки обумовлена ???? необхідністю захистити як права та охоронювані інтереси сім'ї в цілому, так і окремої особистості, яка повинна бути визнана недієздатною або обмежена у своїй дієздатності, оскільки невжиття необхідних заходів може створити передумову до шахрайських діям третіх осіб.

При цьому позбавлення або обмеження в дієздатності фізичної особи дозволяє опікуну цієї особи здійснювати юридично значимі дії, необхідні для забезпечення належного та комфортного життя цієї особи.